نخستین جلسه شورای سالمندان در سال ۱۳۹۷ در سالن جلسات استانداری زنجان با حضور مدیران مؤسسه خیریه هفت باغ مهربانی

*حوزه سالمندان ظرفیت بسیار خوبی برای اشتغال‌زایی دارد

 محمد محمدی با بیان اینکه یکی از موضوعات مهم تصویب قانون حمایت از معلولان بود، اظهار کرد: در این قانون موضوعات خوب و متعالی وجود دارد.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان با اشاره به اینکه با توجه به گستره کار در حوزه سالمندان باید از ظرفیت این بخش استفاده شود، تصریح کرد: باید با توجه به افزایش جمعیت سالمندان برنامه‌های مختلفی را در این بخش پیش‌بینی کرد.

 وی با تاکید بر اینکه در همه شهرستان‌های استان به دنبال ایجاد مؤسسات فرزانگان سالمند هستیم، ابراز کرد: در برخی از استان‌ها همچون یزد کارهای خوبی چون دهکده سالمندان ایجاد شده است.

محمدی با بیان اینکه برخی از دستگاه‌ها و نهادهای باید نگاه اجتماعی خود را افرایش دهند، گفت: ایجاد اشتغال با توجه به افزایش جمعیت سالمندی، ظرفیت بسیار خوبی دارد.

در ادامه این جلسه فرهاد میرزایی معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی با اشاره به پرداخت یارانه به سالمندان در بخش‌های مختلف استان زنجان، تصریح کرد: به ۱۶۵ نفر سالمند تا پایان خردادماه امسال، 240 میلیون تومان یارانه پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه یک هزار و 640 نفر از خدمات مستمر و موردی و حمایت‌های اجتماعی و مددکاری بهزیستی استان زنجان استفاده کرده‌اند، ابراز کرد: اجرای طرح توانمندسازی سالمندان در شهرستان‌های ابهر و خرم‌دره انجام و به ۲۰ نفر ۴۰ میلیون تومان تا پایان خرداد ماه امسال پرداخت شده است.


۱۳۹۷/۰۳/۳۱، ۰۹:۰۴:۱۳       192
Facebook    Google    LinkedIn    Twitter

با کمک به هفت باغ مهربانی همیار سالمندان فرزانه باشیم

اهدا از طریق موبایل