هزینه های درمانی با پیر شدن جمعیت افزایش می یابد سلامت نیوز: هزینه های درمانی با پیر شدن جمعیت افزایش می یابد

سلامت نیوز : معاون کل وزارت بهداشت گفت: جمعیت کشور رو به مسن شدن است و به همراه این پیری، بیماری های غیر واگیر شیوع زیادی پیدا می کند که در پی آن هزینه های بهداشتی درمانی افزایش خواهد یافت.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، ایرج حریرچی در مراسم افتتاحیه کلینیک تخصصی دندانپزشکی حسینیه خویی ها افزود: عوامل متعددی از جمله افزایش متوسط سن جامعه و افزایش تعداد و درصد سالمندان، شیوع بیماری های غیرواگیر مثل بیماری های قلبی عروقی، دیابت و سرطان، افزایش انتظارات مردم ، ورود دارو و تکنولوژی جدید از عوامل افزایش هزینه های سلامت در آینده کشور به شمار می آید.
به گزارش وزارت بهداشت،حریرچی، راه اصلی مقابله با این عوامل، بهداشت و پیشگیری و کنترل هزینه های سلامت است اما حتی با موفقیت قابل توجه در مقابله با این عوامل، مردم ما و حوزه سلامت کماکان نیازمند کمک خیرین هستند.
سخنگوی وزارت بهداشت درباره کمک های خیرین اظهارکرد: درخواست ما این است که خیرین علاوه بر کمک در تامین زیرساخت ها در موضوع پیشگیری و نیز اداره مراکز ارائه خدمات سلامت، تامین هزینه های اداره مراکز، ارائه خدمات با هزینه مورد استطاعت فقرا و جلوگیری از هزینه های فقرزا و کمرشکن سلامت به طور جدی ورود کنند.
وی تاکید کرد: با توجه به هرم سنی جمعیت ایران و شیوع بیماری های غیرواگیر و با توجه یه میزان بروز هزینه های فقرزا و کمر شکن سلامت یکی از بهترین حوزه ها برای انجام عمل خیر، حوزه سلامت است.
با اشاره به اینکه، کل هزینه های سلامت در تمام دنیا در چند دهه گذشته رو به افزایش بوده است، خاطرنشان کرد: هم اکنون 3 / 10 درصد از کل درآمد ناخالص ملی کشورهای جهان صرف هزینه های سلامت می شود.


۱۳۹۷/۰۱/۲۶، ۰۹:۵۲:۴۴       204
Facebook    Google    LinkedIn    Twitter

با کمک به هفت باغ مهربانی همیار سالمندان فرزانه باشیم

اهدا از طریق موبایل