افزایش مرگ‌ومیر سالمندان با تشدید بحران خدمات مراقبتی در انگلیس

بررسی‌های انجام گرفته در انگلیس نشان می‌دهد تعداد افرادی که در این کشور بر اثر زمین خوردن و شکستگی ناشی از آن فوت می‌کنند، رو به افزایش است.

به گزارش ایسنا، در این بررسی آمده‌ است: تعداد افرادی که به دلیل زمین خوردن و شکستگی فوت می‌کنند به خصوص در سنین سالخوردگی رو به افزایش است. این آمار نگرانی‌ها را در مورد محدودیت‌ها در حوزه خدمات اجتماعی و کمبود نیرو در بیمارستان‌ها و آسایشگاه‌های سالمندان در این کشور بیشتر کرده‌ است.

پزشکان اظهار داشتند: درحالیکه این روند به بالا رفتن میانگین سنی جمعیت مرتبط است این حقیقت که رشد نرخ مرگ و میرها از افزایش تعداد افراد بالای ۶۵ سال فراتر رفته زنگ خطر است.

آمارهای منتشر شده در انگلیس و ولز حاکی از آن است که بین سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۶ در میان مردان بالای ۸۵ سال، نرخ مرگ و میر افزایش ۱۷۷ درصدی داشته‌ است. این افزایش در میان زنان کمتر بوده اما همچنان حائز اهمیت است.

افتادن و سقوط درصورتیکه موجب خونریزی مغزی یا شکستگی لگن شده و درمان نشود به طور مستقیم فوت فرد را به همراه دارد.

به گزارش روزنامه گاردین، کارشناسان انگلیسی با بیان اینکه خطر افتادن و شکستگی تحت تاثیر افزایش میانگین سنی بیشتر شده، اظهار داشتند: فاکتورهای دیگری از قبیل چاقی یا سوء تغذیه نقش حائز اهمیتی در این زمینه بازی می‌کنند. همچنین کمبود نیروی پرستار و نیروی خدمات درمانی در بیمارستان‌ها و آسایشگاه‌های سالمندان می‌تواند دراین افزایش نقش داشته باشند.


۱۳۹۷/۰۱/۲۲، ۱۳:۰۳:۲۴       204
Facebook    Google    LinkedIn    Twitter

با کمک به هفت باغ مهربانی همیار سالمندان فرزانه باشیم

اهدا از طریق موبایل