خطرهای زمستانی برای سالمندان

پول نیوز - کاهش دمای محیط در فصول سرد با مشکلات خاص بهداشتی خود همراه است و افرادی که دوره سالمندی را می گذرانند، بیشتر از دیگران در معرض این مشکلات قرار دارند. افزایش سن و رسیدن به دوره سالمندی شما را در زمستان در معرض خطراتی برای سلامتتان قرار می دهد که از جمله آنها می توان به هیپوترمی (کاهش درجه حرارت بدن)، سرمازدگی و افت قند و فشارخون اشاره کرد.
کاهش درجه حرارت بدن
توانایی بدن به تحمل سرما با افزایش سن افراد کاهش پیدا می کند و سالمندان را در معرض خطر بیشتر کاهش درجه حرارت بدن قرار می دهد.
در این عارضه خطرناک درجه حرارت بدن به طور چشمگیری افت می کند و برای مدت طولانی در این حد باقی می ماند. هیپوترمی ممکن است به حمله قلبی، مشکلات کلیوی، آسیب کبدی و حتی مرگ بینجامد. افراد دچار کاهش درجه حرارت بدن ممکن است اندکی سردرگم، کند و خواب آلوده به نظر برسند، دچار لکنت یا کندی زبان باشند، بلرزند یا عضلات اندام هایشان سفت شود.
حساسیت بیشتر سالمندان به این عارضه تا حدی به این علت است که سوخت وساز در بدن افراد سالمند، آهسته تر است، در نتیجه نسبت به افراد جوان، حرارت کمتری تولید می کند.
به علاوه، تغییرات جسمی در سنین بالا باعث می شود توانایی سالمندان برای تشخیص اینکه درجه حرارت چقدر پایین است، دچار اشکال شود. این مساله، به خصوص اگر فرد سالمند تنها زندگی کند و کس دیگری همراهش نباشد، می تواند مشکل آفرین شود.
همچنین برخی عوارض پزشکی و شیوه زندگی بی حرکت ممکن است سالمندان را در معرض آسیب پذیری بیشتر حتی در سرمای خفیف قرار دهد.


date_range ۱۳۹۶/۱۰/۱۷، ۱۱:۱۸:۳۵       visibility 142
Facebook    Google    LinkedIn    Twitter

با کمک به هفت باغ مهربانی همیار سالمندان فرزانه باشیم