افزایش خطر مرگ سالمندان با افزایش آلودگی هوا

 

محققان دانشگاه هاروارد دریافتند هر میزان افزایش آلودگی هوا حتی اگر در سطوح پایین تر از استانداردهای سالم باشد، می تواند منجر به افزایش خطر مرگ سالمندان شود.

ایران اکونومیست - به گزارش ایران اکونومیست به نقل از اسوشیتدپرس، محققان با تجزیه و تحلیل اطلاعات به دست آمده بین سال های 2000 تا 2012 میلادی دریافتند افزایش ذرات معلق هوا که با عنوان PM2.5 شناخته می شوند، در طول دوره ماه های آوریل تا سپتامبر، موجب افزایش مرگ و میر می شود.
با وجود این که از نظر اداره حفاظت محیط زیست آمریکا هوایی که در آن تا 12 میکروگرم ذرات MP2.5 در هر متر مکعب وجود دارد، سالم محسوب می شود، محققان به این نتیجه رسیدند که هرگونه افزایش آلودگی هوا با افزایش مرگ و میر شهروندان ارتباط دارد. به اعتقاد محققان در فصل تابستان افزایش روزانه این ذرات معلق به میزان یک میلی گرم در متر مکعب، موجب 550 مورد مرگ و میر بیشتر در طول سال می شود.
همچنین افزایش 1 واحد در میلیون در اوزون روزانه نیز منجر به 250 مورد مرگ و میر بیشتر در هر سال می شود. خطر مرگ و میر ناشی از این افزایش آلودگی در بین سالمندانی که دارای درآمد کمتر بوده یا مونث هستند، بیشتر است.
این جامع ترین تحقیقاتی است که تا کنون درباره ارتباط آلودگی هوا و مرگ و میر انجام شده است.
گزارش کامل این تحقیقات در نشریه Journal of the American Medical Association منتشر شده است.


date_range ۱۳۹۶/۱۰/۰۹، ۱۰:۴۵:۰۹       visibility 109
Facebook    Google    LinkedIn    Twitter

با کمک به هفت باغ مهربانی همیار سالمندان فرزانه باشیم